HABER TANIK GAZETESİ
Just another WordPress site

Vispera, CCO Gökhan Arıksoy sektörlerin geleceğini tartışıyor || E Haber Ajansı

Dünyada 17 ülkede hizmet veren Türk teknoloji şirketi Vispera, CCO Gökhan Arıksoy ve konuklarıyla COVID-19’un teknoloji ve perakende sektöründe yarattığı etkileri ve sektörlerin geleceğini tartıştığı re:retail’ın bölümlerini YouTube kanalından paylaşıyor. 

Görüntü tanıma teknolojisi sayesinde perakende sektöründe faaliyet gösteren üretici firmalara ürünlerine yönelik önemli veri ve analiz hizmeti sunan Vispera, tüketicilerin yolculuğunu ve perakendenin dijital dönüşümünü incelediği re:retail programını YouTube kanalından yayınlamaya başladı. 

Vispera CCO’su Gökhan Arıksoy, teknoloji ve perakende sektörlerinin öncü markalarının üst düzey yöneticilerini ağırlayarak sektörlerle ilgili birçok soruya yanıt ararken, sektörlerin geleceğine dair öngörülere de yer veriyor.

Vispera hakkında:

Vispera, perakende sektöründe mağaza içi uygulama, izleme ve denetim süreçlerinin mükemmelleştirilmesi hedefiyle kurulmuş bir teknoloji firması. Kendi geliştirdiği görüntü işleme/makine öğrenmesi teknolojisi sayesinde Vispera, sektörde hali hazırda kullanılan insana dayalı ve hataya açık geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı, güvenilir ve maliyet avantajlı perakende uygulama ve denetim çözümleri sunuyor.

Vispera, Prof. Dr. Aytül Erçil ve Dr. Ceyhun Burak Akgül tarafından 2014 yılında 0 Türk sermayesi ile kuruldu. Firma, geliştirdiği Vispera Görüntü Tanıma Servisi sayesinde mağazada çekilen raf fotoğraflarından hareketle, raftaki ürünleri pozisyonları ve adetleriyle birlikte tanıyor. Bu sayede raftaki ürün bulunurluğu, önyüz sayısı, rakiplere göre raf payı ve planogram uyumunu kontrol ederek SKU düzeyinde detaylı ve aksiyona dönüştürülebilir raporlar üretiyor. Söz konusu hizmet; insan gözünün ayırt edebildiği her ürünü, yüzde 99’un üzerinde kesinlik ile tanıyor. Vispera, manuel uygulamaların 1 aya ulaşabilen raporlama sürelerine karşın çok daha hızlı, dolayısıyla uygulanabilir ve çok daha ekonomik çözümler sunuyor.

e-Haber Ajansı (e-ha)

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.