HABER TANIK GAZETESİ
Just another WordPress site

TFF Gelişim ve Futsal Ligleri için kararını açıkladı

Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (OASKF)  gelişim ligleri ve Kadınlar ligi ile ilgili kararın Aralık ayında yeniden değerlendirileceği açıkladı.

Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun  Gelişim, Kadın ve TFF Futsal Ligi müsabakaları ile ilgili Yönetim Kurulu Kararlarını spor kamuoyu paylaştı.

OASKF yapılan açıklamada “ Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 30.09.2020 tarihli toplantısında Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakalarının Aralık ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda tekrar değerlendirme yapılması kararlaştırılmıştır.

Bilindiği gibi; tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (covid-19) Pandemisi nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren başta Devletimiz olmak üzere T.C Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulu önerileri doğrultusunda Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakaları oynatılmamıştır.

2019-2020 Sezonu Spor Toto Gelişim Ligleri tüm yaş kategori organizasyonlarına Covid-19 salgını nedeniyle tamamlanamayarak iptal edilmesi nedeniyle, 2019-2020 Sezonu’nda Gelişim Ligleri Elit A-B ile BGL U17-U19 yaş grubu organizasyonlarında yer alan takımların 2019-2020 hakları saklı kalarak 2021-2022 sezonunda FGD GL Tertip Komitesinin ilan edeceği esaslar çerçevesinde düzenlemesine karar verilmiştir” dedi.

Türkiye ve  dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri doğrultusunda oluşan şartlar ve TFF Sağlık Kurulu’na bağlı oluşturulan Pandemi Danışma Kurulu ile yapılan istişareler doğrultusunda çıkan kararı açıklayan  Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamada “2020-2021 sezonu Gelişim Ligleri Elit U14-U15-U16-U17, Bölgesel Gelişim Ligi U15-U16- U17-U19, Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi, Kadınlar 3. Ligi, Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası, Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası ve TFF Futsal Ligi müsabakalarında yeterli sağlık tedbirleri alınamayacağı, PCR testlerinin gerçekleşmesinde olumsuzluklar yaşanabileceği ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü hasıl olmuştur.

Bu nedenle; 2020-2021 sezonu Gelişim Ligleri Elit U14-U15-U16-U17, Bölgesel Gelişim Ligi U15-U16-U17-U19, Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi, Kadınlar 3. Ligi, Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası, Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası ve TFF Futsal Ligi müsabakaları hakkında pandemi süreci takip edilerek ilgili kurumlar ile görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre Aralık 2020 ayı sonunda tekrar değerlendirme yapılmasına ve bu müsabakaların program ve lig statülerinin bu şartlara göre belirlenmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

RESUL ÖZDİL

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.